fbpx
Майстер-меблі лого

Кухня. Все, що потрібно знати про матеріали

Кухня – це особливе місце в домі, де народжується їжа. Тому для того, щоб їжа була смачнішою, а господиня на кухні почувала себе затишно, особливу увагу варто приділити зовнішньому вигляду кухонних модулів, а саме – кухонним фасадам. Про них зараз і піде мова.

Матеріали, з яких виготовляють фасади бувають різними, ми розглянемо кілька варіантів: ДСП плита, МДФ плита та акрил.

Отже, фасади з ДСП плити: вони можуть бути однотонні по кольору, або мати структурний малюнок, для фасадів використовують плиту товщиною 18мм або 16мм.

Основні переваги фасадів з ДСП плити:

Вологостійкість. Особлива техніка пресування і захисне лакове покриття роблять фасади з ДСП ідеальними для кухонних приміщень, тому що вони непроникні для води.

Щільність. Сучасні плити зсередини просочуються спеціальними смолами, що забезпечує надійну фіксацію цвяхів і шурупів, виключаючи розхитування ручок, петель і кріплень.

•          Механічна міцність. фасади з ДСП здатні витримувати значне статичне і динамічне навантаження. Вони не прогнутися і не лопнуть навіть під вагою важкої консервації та інших вагомих випробувань на кухні.

•          Вартість фасадів з ДСП – нижче, в порівнянні з іншими матеріалами (МДФ, акрил).

Далі розглянемо варіант фасадів з МДФ. Ця плита піддається механічній обробці, тому фасад може бути як гладким, так і мати різні фрезерування, тут є можливість зробити інтегровану ручку. Фасади з МДФ можуть бути фарбованими або плівковими, матовими або глянцевими, велика кольорова гамма.

МДФ плівка: такі фасади легко доглядати, вони стійкі до подряпин.  До недоліків можна віднести два фактори: боїться вологи і підвищених температур, тому в місцях, де багато пари (наприклад витяжки) плівка з часом може відслоюватись.

МДФ фарбований: на відміну від плівки, не боїться ні вологи, ні перепаду температур (в розумних межах),легкі в догляді,  але на таких фасадах можуть з’являтися сколи від механічних пошкоджень.

Акрил:

До основних переваг кухонних акрилових фасадів можна віднести наступні характеристики:

•          завжди стильний і привабливий зовнішній вигляд;

•          величезний вибір колірних рішень;

•          високий рівень пожежної безпеки;

•          матеріал неймовірно приємний на дотик;

•          акрилові фасади абсолютно безпечні, оскільки не виділяють шкідливих речовин.

Додатковим атрибутом можна помітити, що акрилові фасади не бояться води, відмінно переносять сонячні промені і стійкі до деформацій. Там, де інший матеріал вигорає, акрил зберігає всі початкові властивості.

Кухні з акриловими панелями можуть бути тільки строгих геометричних форм. Глянцеві панелі, звичайно, забезпечують і чудовий дизайн, і легке прибирання, але потребують прибирання частішого, ніж всі інші варіанти. Справа в самому блиску, а не в матеріалі: на глянці залишаються навіть відбитки пальців, причому вони дуже помітні.

Вибір варіанту відкривання фасадів є не менш важливим, ніж вибір матеріалів і кольору. Є кілька варіантів:

• ручки – вони бувають різноманітних форм, розмірів і кольорів;

• інтегровані ручки – варіант можливий лише у випадку фасадів з МДФ;

• система відкривання Tip-on (відкривання на дотик)